VIVA - viestintää ja vaikuttavuutta

Hakija: Leader Länsi-Saimaa ry Aika: 2.4.2018-31.3.2020

Kehitetään ja tehostetaan paikallista viestintää Leaderistä tunnettuuden lisäämiseksi. Tähän pyritään hyödyntämällä verkostoja sekä lisäämällä Leader -osaamista niin yhdistyksen sisällä kuin muualla toimijaverkostoissa. Toteutettavaa vaikuttavuusarviointia hyödynnetään viestinnässä. Hankkeen vaikutuksesta Leaderin tunnettuus on kasvanut. Hankkeen tuloksena on pitkän tähtäimen linjaus tulevan toiminnan suuntaamisesta. Hankkeen kohderyhminä ovat yhdistyksen henkilöstö ja hallitus, nykyiset ja potentiaaliset hankehakijat sekä sidosryhmät.

Ota yhteyttä
  • Yhteystiedot

   Raatimiehenkatu 18, 2. kerros
   53100 Lappeenranta
   Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
   Katso kaikki yhteystiedot

   Seuraa myös

   Facebook 

  • Liity jäseneksi

   Täytä jäsenlomake